Dubais toimus 6.-9.05.2018 IIA Rahvusvaheline Konverents „Connecting the World Through Innovation!“, mis keskendus uuenduslike tehnoloogiliste lahenduste pakkumisele. Konverents toimus Dubai World Trade Center’is.
Eestist osalesid konverentsil EASi siseaudiitor Janika Veermäe ja Eesti Energia siseauditi osakonna juhataja Anna Kon. Konverentsil osales kokku enam kui 3500 külalist üle maailma, esinejaid oli üle 100 ning sessioone üle 70. Konverentsil osalejad said endale eelnevalt valida osalemiseks huvipakkuvad sessioonid.
Põnevad esinejad ja teemad
Konverentsil osalejatele pakuti muuhulgas kuulamiseks ka paralleelselt toimunud üldsessioone, mis viidi läbi nii paneeldiskussioonide kui ka individuaalsete ettekannetena. Seal astusid üles ka näiteks Araabia Ühendemiraatide majandusminister tiitliga Tema ekstsellents Sultan bin Saeed Al Mansoori. Paneele juhtis ja siseauditi olulisuse üle mõtiskles CNN ajakirjanik Richard Quest, kelle teravmeelsus ja huumor köitsid kuulajate tähelepanu. Wow-efekti tekitas 14-aastane imelaps Tanmay Bakshi Kanadast, kes on blogija, programmeerija ja tehisintellekti ekspert ning kes rääkis mh, kuidas kasutada tehisintellekti andmete tuvastamiseks ja varude jälgimiseks.
Teiste hulgas astus esinejana üles ka varasemalt Eestis audiitorina töötanud, kuid nüüd Šveitsi KPMGs töötav Anna Di Gregorio, kes rääkis jätkusuutlikust lähenemisest uutele ohtudele IT vallas. Anna on ka Eesti Siseaudiitorite Ühingu liige.
Samuti avaldas muljet Mohamed Alabbar esinemine teemal Reaching New Heights With Innovation („Uute kõrguste saavutamine innovatsiooni abil“). Tema puhul on uued kõrgused muljetavaldavad nii ülekantud kui ka otseses tähenduses, sest ta on Emaar Properties asutaja ja esimees ning tema juhtimise all valmisid mailmaa kõrgeim hoone Burj Khalifa (koos antenniga 829,8 m), maailma suurim kaubanduskeskus Dubai Mall (mille külastamise kiusatusele ei suutnud vastu panna ka Eesti delegatsioon) ning muud Dubai keskust kaunistavad pilvelõhkujad. Härra Alabbari kõnest ilmnes, et tehnoloogia arenguga kaasas käimine ei ole enam igaühe vaba valik vaid vajadus püsida konkurentsis.
Uut ja huvitavat siseauditi valdkonnas maailmas
Paralleelseid õppesessioone toimus korraga kuni 10 ning põhivaldkonnad olid: äri jätkusuutlikkus (kus näiteks käsitleti, mida suurepärased siseauditi üksused teevad suurepäraselt), digitaliseerimine (kuum teema oli blockchain tehnoloogiad), dünaamiline siseaudit (jällegi automatiseerimine ja robotite tulevik), valitsemine ja riskide juhtimine, pettus ja korruptsioon (esines muuhulgas ka ACFE esindaja ja loomulikult ei jäänud käsitlemata Volkswageni heitmete pettus „Volkswagen’s Dieselgate“), infoturbe (nt pilve temaatika), avaliku sektori auditeerimine, inimsuhted siseauditi töös (nt isiksuse tüübid, audiitor kui usaldusväärne nõustaja) ning palju muud.
Mastaapne üritus suurepärase korraldusega
Kuna konverents oli suur ja osalejaid palju, kohtusid eestlased esimest korda alles kolmanda päeva õhtul, et koos minna Dubai hipodroomil toimunud galale „A night in Dubai – Festival of Nations“, kus pakuti buffee-õhtusööki ja esinejaid erinevatest maailmanurkadest. Kuna temperatuur oli Dubais öösel +35 kraadi ja päeval 43 kraadi, siis selleks, et palav ei hakkaks, olid ümber laudade paigutatud konditsioneerid, mis jahutasid välisõhku 25 kraadini. Tuleb kiita kogu konverentsi korraldust – kõik toimus laitmatult, algas ning lõppes õigel ajal, puudusid järjekorrad ning igal pool olid abivalmid töötajad. Dubai tervikuna mõjus võimsalt, modernselt, rikkalikult kuigi veidi kunstlikult.
Kokkuvõttes oli kaasahaarav, silmaringi avardav üritus ning suurepärane võimalus õppida tundma teisi kultuure ja inimesi, sh saada autogramm IIA presidendilt ja tegevjuhilt Richard Chambers’ilt.