Eetikaseminar

Iga-aastane kohustuslik eetikaseminar kutsesertifikaati omavatele siseaudiitoritele.

12.05.2022 15:30

ESAÜ liikmete üldkoosoleku raames toimub eetikateemaline loeng ka sellel aastal.

Traditsiooniliselt on eetikaseminar üldkoosolekul osalejatele tasuta. Kui sa ei saa üldkoosolekul osaleda, siis palun volita keegi koosolekul osalejatest ennast esindama (volikirja leiad üldkoosoleku lehelt lisade alt).

Veebiloeng algab kl 12:30 ja kestab 2 tundi. 

Seminari viib läbi Dr. Merle Parmak, kes räägib teemal "Kriisid ja väärtuskonfliktid".

Lühiseminari eesmärgiks on vaadelda isiksuslike eelsoodumuste ja tajueksituste võimalikku rolli inimeste kriisikäitumistes ning mõtiskleda lahendamatuna tunduvate väärtuskonfliktide tekkemehhanismise üle.

merle_parmak.jpg

Dr. Merle Parmakul on 20 aastane töökogemus rakendus- ja akadeemilise psühholoogina. Hetkel töötab ta lektorina Daliani Mereülikoolis Hiinas, andes loenguid näiteks kriisijuhtimise ja psühholoogia teemadel. Varasemalt on Merle õpetanud tudengeid nii Eesti kui UK ülikoolides, lisaks töötanud Politsei- ja Piirivalveametis vaimse tervise programmi nõunikuna. Merle Parmakust saab rohkem lugeda SIIN.

 

 

Seminari teema tutvustus:

Äkilise alguse ja ennustamatu kuluga kriitilised sündmused on inimpsüühika jaoks väljakutse, mille keerises inimese harjumuspärased toimetulekuvõtted kiiresti surve alla satuvad. Mida mitmetahulisem on tajutud määramatus, seda suurem on surve. Pinge püsides võivad inimeste reaktsioonid muutuda arusaamatuks nende kolleegidele ja lähedastele, kuid kujuneda üllatuseks ka inimesele endale. Ühest küljest võib mõjuriks pidada meie isiksuslikke erinevusi, mille elemendid ilmuvad käitumisse olukordades, kus kokkulepitud käitumistavad puuduvad. Teine võimalik mehhanism on meie sageli teadvustamata taotlus säilitada iga hinnaga enda psüühiline integratsioon ja harjumuspärane maailmavaade.  

Moraalse komponendiga ehk väärtuseid vastandavaid kriise iseloomustab tundlikkus kättesaadava info juhuslikule või taotluslikule vastuolulisusele. Kiiresti tekkib pinnas arusaamade paljususele, mis omakorda tõstab konfliktide sh väärtuskonfliktide esinemise tõenäosust. Valikulise tähelepanu tagajärjel võimenduvad eelnevalt hoitud tõekspidamised veelgi. Maailmavaatelised erinevused, mis algselt ehk nii kontrastsed polnudki, võivad sellistes ebasoodsates oludes paisuda, nakatades ka algselt mitteseotud või neutraalseid osapooli. Vaadeldavaks tagajärjeks on vastanduvate seisukohtade polariseerumine.

Seminaril osalemine annab 2,4 CPE punkti. Pane tähele, et kõik sertifitseeritud siseaudiitorid peavad igal aastal läbima eetikateemalise koolituse (seminari) mahus 2 CPE. Seminaril osaleja CPE punktid ja tunnistus kuvatakse tema profiilis menüüpunkti all "Minu üritused" (vajalik sisselogimine kodulehele).

Registreerimine*

  • Logi kodulehele sisse, vali esilehel Kalendrist sündmus ja kliki punasel nupul „Registreeru“. E-kirjaga saad registreerumise kinnituse ja meeldetuletused enne sündmust.
  • Osalemisest loobumisel logi kodulehele sisse, vali esilehel Kalendrist sündmus ja kliki punasel nupul „Tühista registreerimine“. E-kirjaga saad teate tühistamisest.
  • Koolitusest on võimalik loobuda kuni koolituse registreerimise sulgemiseni.
  • Juhul, kui osaleja on registreerunud tasuta koolitusele ning jätnud koolitusel osalemata ja registreeringu tühistamata vähemalt kahel korral ühe kalendriaasta jooksul, ei võimaldata talle tasuta koolitustel osalemist järgneva 12 kuu jooksul.

*Registreerides koolitusele annad kinnituse, et oled tutvunud ja nõustud Eesti Siseaudiitorite Ühingu koolitustel osalemise põhimõtetega.

Registreerimine sulgub automaatselt 1 tööpäev enne koolituse algust!

Küsimuste korral kirjuta ESAÜ koolituskoordinaator Deivile koolitus@siseaudit.ee

Alguskuupäev:
12.05.2022 15:30
Asukoht: MS Teams online Täidetud kohti: 127