Märtsis tuleb meid pettuste teemal koolitama Nigel Iyer. Kes ta on?

Autor
audiitor, Rahandusministeeriumi finantskontrolli osakond
Kuupäev
Sisu

Korraldame 8. märtsil välislektoriga koolitus-seminari "Find fraud and corruption before it finds you!" Koolitaja on Nigel Iyer (BSc, MA, ACA), Partner in the Hibis Group. Kes on Nigel ja millega ta tegeleb?

Nigel Iyer (BSc, MA, ACA) on Inglismaal asuva University of Leicester School of Management teadur ning kuulub Hibis Groupi partnerite hulka. Tema erialaks on pettuste ja korruptsiooni ennetus, uurimine ja avastamine ning nendes  teemades jagab ta ka  entusiastlikult oma üle 20-aastast praktilist kogemust.

Nigel Iyer alustas oma tööalast karjääri 1985. aastal, olles lõpetanud arvutiteaduse eriala ning omandanud Ühendkuningriigi vannutatud audiitori kutse. Seejärel on tema töö viinud teda nii finants- kui ka tööstusvaldkondadesse ja samuti avalikku sektorisse.

Keskendudes oma töödes pettuste ja korruptsiooniga võitlemisele, on ta avastanud erinevaid juhtumeid kõigist valdkondadest, omades väga suurt hulka temaatilisi praktilisi näiteid laiast spektrist erinevatest organisatsioonidest ja olukordadest. Hr Iyer on oma töö käigus saanud hinnatud konsultandiks organisatsioonieetika ning pettuste ja korruptsiooniriski vastase metoodika juurutamise.

Nigel Iyer on oma kogemustele tuginedes kirjutanud ja teinud kaastööd kolme raamatu juures: "Fraud Resistance", "Fraud and Corruption Prevention and Detection" ja "A Short Guide to Fraud Risk" (viimast saab laenutada ka ESAÜ raamatukogust). Lisaks oma igapäevasele tööle kirjutab Nigel stsenaariume filmidele, näidenditele ja kaasavatele koolitustele, mis puudutavad pettuste ja korruptsiooni teemasid.

Tsitaat raamatust "A Short Guide to Fraud Risk", autorid Martin Samociuk ja Nigel Iyer:

“The 65-page Enron Code of Ethics issued in 2002 by Kenneth Lay, its Chairman and Chief Executive Officer was a very comprehensive document which all employees were required to read. To the outside world it looked as if the required ethical values were in place. However, unbeknown to the outside world, the Code of Ethics was totally disregarded by some top executive within Enron. Ethics was a little more than a piece of paper rather than a concept embedded within the company’s culture.”

Jaga sotsiaalmeedias